Kokias pasirinkti grindis autoservisui?

     Dažnai, kai įrenginėjami nauji automobilių ar kitų transporto priemonių servisai, savininkai svarsto kokia grindų danga būtų tinkamiausia ir praktiškiausia. Kadangi prie grindų bus tvirtinama stacionari serviso įranga, pavyzdžiui, ratų balansavimo įranga, padangų montavimo staklės, keltuvai ar dar kita, ant tokios grindų dangų kris įrankiai ar detalės, gali pasitaikyti, jog tepalai išsilies. Todėl tinkamos grindų dangos pasirinkimas yra tikrai vienas svarbiausių klausimų, pradedant įrenginėti patalpas, nes visa tai turi atitikti ergonominius ar aplinkosauginius reikalavimus ir praktiškus sprendimus.

     Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar patalpos yra statomos naujai, ar jos yra nuomojamos. Kadangi nuomojamų patalpų savininkas galbūt net nenorės, jog jūs atliktumėte kažkokius statybinius darbus jo nuosavose patalpose. Tad jeigu patalpos nuomotos – pradžiai pasitarkite apie savo norus ir planus su patalpų savininku. 

     Reikia nepamiršti, kad nuo autoserviso grindų dangos priklauso ar bus malonu patalpoje dirbti, ar klientai jausis maloniai, nepamirškit – tai taps Jūsų darbo vieta! Tad autoserviso grindų danga turėtų būti atspari drėgmei ir kad vanduo per ją nepersigertų. 

     Grindų dangų įvairovė yra pati plačiausia, tačiau reikia žiūrėti kas bus praktiška. Autoservisuose dažniausiai naudojami šie grindų dangos tipai: keraminės ar akmens masės plytelės, epoksidiniai dažai, mineraliniai pabarstai, „lipalas + grindų dažai“, paprasčiausias betonas.


     Jei autoserviso grindų pagrindas padarytas jau nekokybiškas, net pasirinkta pati brangiausia ir kokybiškiausia grindų danga negalės išlaikyti savo teigiamų privalumų. Tokios grindų dangos paviršius būna akytas, į jas įsigeria tepalai ir lieka ilgainiui dėmės. Tad paprastas betono išliejimas būtų pigiausia alternatyva rinktis grindų dangą, bet betonas nėra atsparus temperatūrų svyravimams, drėgmei ar mechaniniams smūgiams. 

     Pačiam pagrindui, ar naudositės profesionaliomis paslaugomis grindims įrengti, ar tai darysite patys, Jums vis tiek reikės išlieti betonines grindis. Vėliau jau ant šio sluoksnio formuosite sekantį sluoksnį – tai gali būti specialūs grindų dažai, epoksidinė danga, keramikinės plytelės ar kita. Tad betonas, kadangi tai yra Jūsų pats pagrindas autoservise, jo sluoksnis turi būti pakankamas, kad išlaikytų ne tik transporto priemonių svorį, tačiau, kad į jį dar galima būti tvirtinti ankeriais ir autokeltuvus ar kitą įrangą. 

     Vienas dažniausių variantų yra keramikinės plytelės, žinoma, storesnės nei naudojamos buityje. Tai yra vienas praktiškiausių variantų autoservisui, tačiau jos yra ilgaamžės tik tada, jei yra klojamos ant visiškai teisingai išlyginto paviršiaus ir betono sluoksnis yra toks, kad įšalas neprasiskverbtų. Dažnai yra sakoma, kad plyteles autoservise yra nepraktiška, nes nukritus įrankiui, iš karto atsiranda įtrūkimai. Norint to išvengti, svarbu, kad klojant plytelėmis autoserviso grindis neliktų jokio oro tarpo, kadangi būtent aplaidžiai atlikus šį darbą, tik tada įmanomi skilimai nuo paprasčiausių sutrenkimų. 

     Jeigu jau pasirinkote autoserviso grindis iškloti plytelėmis, atminkite, kad glazūruotos plytelės labai slidžios, ypač tuo metu, kai grindys yra šlapios. Tad rinkitės tokias plyteles, kurių paviršius yra šiek tiek šiurkščias ar plytelėje yra kokie nors išraižymai, specialūs grioveliai. 

     Populiaru ir kokybiškiausia būtų autoserviso grindis apsaugoti epoksidiniais dažais. Šie dažai sulaiko tepalus ar kitus chemikalus ir apsaugo jas nuo taršos. Kadangi betoninės serviso grindys vaikštant lengvai nusitrina, epoksidinė danga jas apsaugos ne tik nuo išblukimo, bet ir nuo nuskilimų ir įtrūkimų susiformavimo. Dažymas epoksidiniais dažais yra nebrangus ir daug pastangų nereikalaujantis autoserviso grindų apsaugos būdas. Dažai geri dar ir tuo, kad gali pašviesinti ir, tuo pačiu, vizualiai padidinti patalpas, o įmaišius į juos smėlio, pagerės sukibimas ir grindys bus mažiau slidžios.

     Epoksidinės dangos pasižymi geromis mechaninėmis savybėmis, atsparumu dilumui, geru cheminiu atsparumu, suteikia grindims estetinę išvaizdą, gali būti įvairių atspalvių.  Prieš dengiant šio tipo dangas, smėliasrove arba  paviršius sušiurkštinamas, betonas gerai nuvalomas, suremontuojami defektai. Bene svarbiausi epoksidinių dangų pranašumai - darbas su jomis greitas ir pigus, o kokybe ir estetiška išvaizda šios medžiagos nenusileidžia brangioms keraminėms ar akmens masės plytelėms.

     Mineraliniai ir hidroizoliaciniai pabarstai – ši technologija naudojama tik tada, kai yra naujai betonuojamos grindys. Pavyzdžiui, su epoksidiniai dažai gali būti puikiai panaudoti tiek naujai įrenginėjant autoserviso grindis, tiek atnaujinant jau esamą paviršių. Mineralinius pabarstus rekomenduojama naudoti tada, kai dažna drėgminga aplinka, išsilieja tepalai ar kiti naftos produktai.

     Mineralinės grindų dangos pabarstai yra gaminami cemento pagrindu su specialiais priedais, nuo kurių ir priklauso grindų mechaninės savybės ir jų atsparumas. Naudojant šiuos pabarstus autoserviso grindims yra padidinamas betono mechaninis stipris, pagerėja nepralaidumas cheminiams skysčiams, pagerėja dangos paviršius nuo dilimo. 

     Taip pat vienas iš dažniausių variantų autoservise renkantis grindų paviršių yra tiesiog lipalo sumaišymas su specialiais grindų dažais. Geriausia, žinoma, nesirinkti pačių pigiausių. Viskas ko Jums reiktų, tai gerai pasiruošti grindų paviršių, t.y. tolygiai išlietas betonas, nušlifuotas ir nugruntuotas paviršius ir švariai išsiurbtos visos dulkės. Tada yra sumaišomi specialūs grindų dažai ir lipalas, geriausia laikytis santykio 1:1. Ir taip su voleliu išdažyti visas grindis. Grindis reikėtų išdažyti bent jau 3 – 4 kartus, kad susidarytų sluoksnis, kuris vėliau apsaugoti grindų paviršių nuo nusidėvėjimo, numušimų ar kitų veiksmų.

     Tai vienas iš pigiausių metodų, tačiau reikia nepamiršti, kad pasirenkant šį metodą, Jūsų grindų mechaninis stipris nepagerės – jas apsaugos tik sudarytas klijų bei dažų sluoksnis ir danga nuo cheminių skysčių įsiskverbimo nebus taip gerai apsaugota, kaip renkantis mineralinius pabarstus.

     Taigi, autoserviso grindų pasirinkimas yra vienas svarbiausių momentų. Prieš pasirenkant tinkamiausią, įvertinkite aplinkosauginius reikalavimus, susiplanuokite įrangos montavimą (galbūt pas Jus yra numatytas stabdžių stendo montavimas į grindis), įvertinkite būtinai tai, kad tai bus Jūsų darbo vieta ir vieta, į kurią ateis Jūsų klientai.

Ateityje svarbiausia autoserviso grindų priežiūra

     Norint išlaikyti visam laikui estetiškas grindis, kad būtų malonu tiek dirbti, tiek priimti klientus, reikalinga tinkama jų priežiūra. Stenkitės kiekvieną dieną jas prižiūrėti, kad išsiliejusios tepalų balos nepaliktų dėmių ant paviršiaus ir nepridžiūtų, siurbkite dulkes, kad kvepavimas patalpoje būtų gylesnis ir lengvesnis. Siūlome apsilankyti mūsų parduodamose prekėse www.bds.lt ir išsirinkti tinkamą įrangą autoserviso grindų priežiūrai. Papausdė ant žemiau esančių kategorijų, gali lengviau ir greičiau pasiekti įrangą, tinkamą grindų priežiūrai.